Blog

„Zawróć do miejsca, z którego wyszedłeś. To dobra metafora życia.  Ciągle nam się wydaje, że dokądś zmierzamy. Ale gdzie tak naprawdę idziemy? Przez większość czasu wracamy do miejsca, z którego wyszliśmy. Wszystko zatacza w życiu krąg.” Ajahn Brahm Złota, ciepła jesień,..

Dlaczego śpimy. Dr Matthew Walker Jeżeli uważasz, że szkoda czasu na sen a przesypianie 1/3 życia jest marnowaniem życia, to warto sięgnąć po tę książkę, by przekonać się, jakie ogromne znaczenie dla naszego dobrostanu, jakości i długości życia ma sen...

W podświadomości przechowywane są nie tylko nasze własne traumatyczne wspomnienia, ale także nieprzepracowane traumy naszych przodków. Wydaje się, że w tej wspólnej podświadomości doświadczamy fragmentów pamięci naszych przodków, biorąc je za swoje. M. Wolynn   Odziedziczone uczucia. Czy ogarniają Cię..

„W tym samym czasie lub w odstępie paru dni, może dojść do zapłodnienia kilku komórek, dzięki uwolnieniu do jajowodu większej ich ilości. Także z jednej komórki jajowej, w trakcie przemieszczania się przez jajowód, mogą powstać przyszłe bliźnięta jednojajowe lub wieloraczki...

Nie zaczęło się od ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces. Mark Wolynn  „Książka ta jest owocem podróży, która zaprowadziła mnie na koniec świata i z powrotem do domu, do korzeni.” AUTOR Pracujący przez..

Szczytowe Stany Świadomości. Tom I: Przełomowe techniki osiągania wyjątkowej jakości życia. Autorzy: Dr. Grant McFetridge z Jacquelyn Aldana i Dr. James Hardt  To książka adresowana nie tylko dla profesjonalistów, zajmujących się szeroko pojętym zdrowiem psychicznym i fizycznym, ale także dla każdego,..

Wiele osób doświadcza poczucia, że jest im ciężko w życiu. Pytają: Dlaczego jest tak trudno? Czemu ciężko mi w życiu? Dlaczego mam ciągle ‘pod górke’? Czemu życie wciąż rzuca mi kłody pod nogi?’ Z mojego, zarówno osobistego, jak i terapeutycznego,..

„Jestem pytaniem skierowanym do świata, pytaniem, na które muszę sam udzielić odpowiedzi, gdyż w przeciwnym razie będę zdany na to, co świat zechce mi odpowiedzieć” Carl G. Jung   Psychoterapia subkomórkowa (PS). Dla kogo? Większość terapeutów nurtu PS pracuje internetowo,..

 „Człowiek zawsze nosi z sobą całą swą historię, a także historię ludzkości.” Carl G. Jung We współczesnym świecie mamy do dyspozycji wiele szkół i nurtów terapeutycznych oraz rozwojowych, z których każdy może dobrać taki, który najbardziej będzie mu odpowiadał. Trzeba..

‘Zgłaszając się na terapię, ludzie jedną sprawę stawiają bardzo jasno:  c h c ą  p o c z u ć  s i ę  l e p i e j. Nierzadko mają wiele pomysłów i wyobrażeń na temat tego, jak mogliby..