Skuteczność psychobiologii subkomórkowej

Skuteczność psychobiologii subkomórkowej

„Jestem pytaniem skierowanym do świata, pytaniem, na które muszę sam udzielić odpowiedzi, gdyż w przeciwnym razie będę zdany na to, co świat zechce mi odpowiedzieć” Carl G. Jung

 

Psychoterapia subkomórkowa (PS). Dla kogo?

Większość terapeutów nurtu PS pracuje internetowo, bez osobistego spotkania w gabinecie z klientem. To nie jest przeszkodą dla osób posiadających komputer, telefon komórkowy czy i-pad z zainstalowanym skyp’em, whatsApp’em czy Messengerem wraz z kamerką a także przyzwyczajonych do takiej właśnie formy kontaktów międzyludzkich.

Nurt PS zarówno w diagnozowaniu problemu, jak i jego uzdrawianiu, opiera się na rozpoznawanych przez Ciebie emocjach oraz sygnałach płynących z ciała a stosowane techniki, angażują przede wszystkim dłonie, ręce, ramiona, obszar klatki piersiowej i brzucha. Zatem wygodny fotel lub krzesło, umożliwiające swobodny oddech i oparcie stóp płasko na podłożu, a także dobrze ustawione oświetlenie oraz kamerka, są wystarczającymi warunkami, by przeprowadzić sesję.

Praca terapeutyczna przez internet wymaga spokojnego, osobnego pomieszczenia, gdzie nic ani nikt nie będzie Ci przeszkadzać, gdzie będziesz się czuć bezpiecznie i komfortowo, a często właśnie przebywanie we własnym pokoju, z możliwością odpoczynku czy spokojnej refleksji po zakończonej sesji jest ważnym atutem, obok niewątpliwej oszczędności czasu i pieniędzy na przejazdy.

Skuteczność psychobiologii subkomórkowej

Jeżeli doświadczasz trudności, związanych z wychodzeniem z domu (ruchowe) czy przebywaniem pośród ludzi (ataki paniki, fobia społeczna itp.), to wirtualna łączność pozwoli Ci skorzystać z terapii bez wychodzenia z domu.

Możesz także odbyć sesje przebywając w dowolnych zakątkach globu, jeśli tylko 'masz zasięg’ i gwarancję niezakłóconej, osobistej przestrzeni. To może być dom, w którym na stałe mieszkasz, miejsca, do których czasowo przybywasz, albo doraźne przystanie, pojawiające się podczas Twoich podróży.

Trzeba jednak podkreślić, że istnieje pewne spektrum dolegliwości czy zaburzeń emocjonalnych, które wymagąją bezpośredniej obecności terapeuty a czasem także innych osób, jak to ma miejsce w terapii grupowej i wówczas sesje przez internet są wykluczone. Do takich problemów zaliczyć trzeba wszelkie bieżące lub występujące do 5/6 lat wstecz epizody myśli lub uczuć suicydalnych, podjęte próby samobójcze, intensywne stany psychotyczne oraz poważne trudności w rozpoznawaniu własnych granic, głęboki lęk, uniemożliwiający skupienie się na sobie a także fudamentalny brak zaufania do innych ludzi.

 

Czy na pewno chcesz zmiany?

Warto w tym miejscu powiedzieć, że rolą terapeuty jest pomoc w odkryciu i używaniu przez Ciebie takich zasobów psychicznych, które pozwolą nie tylko uwolnić się od cierpienia, ale także uzdolnią Cię do dalszego, może już samodzielnego, rozwoju. Terapeuta zatem, wzmacnia Twoją wiarę w siebie, Twoje poczucie niezależności i samostanowienia o sobie, a przede wszystkim wspiera Twoje zaufanie do tych własnych zdolności, dzięki którym zrealizujesz to, co rozpoznajesz, jako najlepsze czy najważniejsze dla siebie.

Wiele terapeutycznych nurtów, opiera się na rozmowie, na aktywnym słuchaniu  i udzielaniu przez terapeutę wglądów oraz komentarzy, na pokazywaniu i analizowaniu dostępnych możliwości czy rozwiązań danego problemu. Bywa jednak tak, że klient nie chce zmiany, chce jedynie wypowiedzieć się, doświadczyć troski i uwagi terapeuty, otrzymać jego zainteresowanie i zrozumienie. Co wtedy?

Skuteczność psychobiologii subkomórkowej

Praca terapeutyczna w modalności PS również jest oparta na pełnym zrozumieniu i akceptacji dla Ciebie. Jednak o wiele więcej terapeutycznej przestrzeni i czasu, poświęcimy utrzymaniu Twojej uwagi na opisie symptomów, których obecnie doświadczasz oraz zastosowaniu konkretnych ćwiczeń i technik, niż na wysłuchanie historii trudności, na wyjaśnienia i interpretacje. Owszem, terapeuta słucha, by odnaleźć aktywujące Cię emocjonalnie frazy, kluczowe przekonania oraz Twoje nieświadome postawy, ale gdy już je rozpozna, to przechodzi do praktycznego użycia metod psychologii subkomórkowej.

Pisząc o potrzebie stosunkowo wysokiej motywacji i gotowości do zmian, nie mam na myśli stanu, w którym nie pojawiają się mechanizmy obronne, opory czy blokady. Ponieważ są one naturalną częścią procesu terapeutycznego, niemal zawsze stają na drodze rozwoju. Co więcej – paradoksalnie – potrafią one odsłonić istotne dla uzdrowienia wątki, wspomnienia czy odczucia. Czasem właśnie w takim, wymuszonym przez wewnętrzną przeszkodę zatrzymaniu, przychodzi na myśl obraz, słowo czy odczucie, które najtrafniej wyraża, głęboko ‘pogrążony’ w nieświadomości i nienazwany dotąd aspekt problemu.

 

Jest wiele obszarów, w których mogą zachodzić przeobrażenia dzięki terapii PS. Oto kilka ważniejszych:

– wzrost poczucia własnej wartości,

– zmiana dotychczasowych zainteresowań, dążeń, celów i poczucia sensu w życiu

– przekształcenie sfery światopoglądu i osobistych przekonań,

– inny sposób percepcji otoczenia, pojmowania swojego miejsca w życiu i w świecie,

– polepszenie więzi międzyludzkich, partnerskich, małżeńskich, koleżeńskich, zawodowych itp., co obejmuje też zakończenie pewnych relacji lub zmianę ich charakteru;

– dążenie do samorealizacji i poprawy sytuacji materialnej.

 

 

Skuteczność psychobiologii subkomórkowej

Gdy ujawnia się głębszy problem.

Może się również zdarzyć, że w trakcie pracy ujawnią się głęboko wyparte do nieświadomości bolesne traumy, które odczujesz jako dużo większy problem niż ten, z którym zgłosiłeś się na terapię.

Choć taka sytuacja może zaistnieć podczas pracy w każdym nurcie terapeutycznym, to dobrze jest wiedzieć, że terapeuta PS tak poprowadzi spotkanie, abyś uzyskał większy spokój i dystans do tych emocji, nawet jeżeli wykracza to poza standardowy czas sesji. Warto też, byś powiadomił terapeutę, gdy takie trudne emocjonalnie treści wypłyną pomiędzy sesjami i uniknął poczucia osamotnienia w mierzeniu się z tym wyzwaniem.

Ustąpienie symptomów, poprawa samopoczucia oraz uzdrowienie na głębokim poziomie i w wielu aspektach życia, mogą też dokonać się tak szybko i skutecznie, iż wystąpią trudności w Twoim przystosowaniu się do nich.

Dlatego zaleca się, odczekanie co najmniej 7-10 dni od ostatniej sesji, zanim podejmiesz ważne dla siebie, swojej rodziny czy pracy zawodowej, decyzje. Chodzi o to, abyś nie dokonywał istotnych wyborów życiowych pod wpływem impulsu, który może oznaczać, że nadal ma miejsce dynamiczny wewnętrzny proces i jego integracja.

 

„Klienci, którzy trafiają do nas, to tacy, którym nie udało się wyleczyć wcześniej, którzy wykorzystali każdą szansę, byli już wszędzie i doszli do końca, ponieważ nic dotychczas nie działało.” Dr Grant McFetridge, założyciel Instytutu ISPS i twórca psychologii sukomórkowej

Na czym polega oryginalność metody PS przeczytasz tutaj:

Oryginalność psychobiologii subkomórkowej

Masz pytanie? Chcesz umówić się na bezpłatną konsultację?

Skontaktuj się ze mną za pomocą formularza: https://ceofaw.com/kontakt/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
0
Would love your thoughts, please comment.x